Logo

MUZYKA I BIZNES

Posted on

Od bardzo dawna fascynują mnie dwie siły: muzyka i biznes. Tę opowieść mógłbym zacząć od wieku młodzieńczego, ale to dorosłość pozwoliła zrozumieć więź, która łączy obie dziedziny.  Oczywiście jest tak, że każdy zobaczy inne analogie - w zależności od cech, które podświadomie docenia i dostrzega jako pierwsze. Dla mnie pępowiną łączącą muzykę z biznesem jest…  siła samokontroli. To niezwykłe dążenie do harmonii dźwięków w utworze muzycznym i do metodologicznego wzrostu przedsięwzięcia w biznesie. Piękny utwór i spójnie działająca firma są ze sobą spokrewnione. Są rytmicznie zorganizowane. Żeby wzrastać i poruszać muszą być harmonijne i prawdziwe. 

 Gdybym zapytał o wielkie dzieło muzyczne, takie które dotarło do wielu odbiorców i zmieniło nastroje w kulturze, to prawie każdy potrafiłby wymienić chociaż jeden znany tytuł muzyczny. Klasyczny lub  popularny - nieważne. Ważne, że łatwo zauważyć jego wpływ na przestrzeń publiczną. A teraz - gdybym zapytał o znaną markę? Może Apple? Czy markę Apple możemy porównać do znanej symfonii lub wielkiego przeboju? Ja porównałbym Apple do muzyki Chopina lub Mozarta - a z obszaru pop, doszukiwałbym się analogii w piosenkach Stinga. Apple, Chopin, Mozart i Sting to elegancka innowacja. Na tyle klasyczna, by nie bać się rewolucji i na tyle nowoczesna by śmiało za nią podążać ku nowemu.

Moim instrumentem jest fortepian. Pewnie nikogo nie trzeba przekonywać, że to instrument wyjątkowy - pełen elegancji i tajemniczy. Fortepian jest również wymagający - ze względu na swoje rozmiary i tryb konserwacji to od zawsze instrument luksusowy.  A moje marzenie to zagrać na fortepianie w miejscach, w których dzieje się biznes - w regionie i … na świecie. 

Chciałbym dotrzeć z fortepianem do holi innowacyjnych salonów samochodowych i zagrać tam równie rewolucyjne utwory, co przesłanie marek, które je zbudowały. Mam nadzieję, że spotkamy się na dachach eleganckich hoteli i w salach restauracyjnych niezwykłych lokali. Mam również marzenie, że usłyszymy się na polu golfowym pod otwartym niebem - to będzie niezwykła przygoda w miejscu, gdzie bardzo często toczą się strategiczne rozmowy i rodzą nowe idee współpracy biznesowej. 


Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich w tę niezwykłą podróż z fortepianem po miejscach, gdzie rosną marki. Obiecuję dużo smakowania, może wiele odkryć i mam nadzieję, że równie mocną dawkę inspiracji. 

Pozdrawiam Konrad Waszczyk.